Skip to content

Studenstký velehrad 2012

4.5.2012 15:00 - 8.5.2012 15:00

Cestou služby – Následuj Ho

Každé dva roky připravují toto setkání na tradičním poutním místě Velehrad vysokoškoláci vysokoškolákům a všem mladým lidem, kteří se chtějí společně modlit, setkávat, vzdělávat a bavit. Také XI. Studentský Velehrad nabídne program, ve kterém nebudou chybět společné bohoslužby, koncerty, besedy a

diskuze s odborníky z různých oborů, sport, zábava, ale také například práce a nějrůznější podoby služby. Letošní téma, které v květnu 2012 společně otevřeme, je totiž právě služba. Prožít se jej pokusíme s mottem Cestou služby – Následuj Ho!

 

Naši přátelé a hosté

Studentský Velehrad už od svého počátku v 90. letech hostí významné a vzácné hosty, kteří se s námi mladými dělí o svůj pohled na svět, své vědomosti a zkušenosti a vytvářejí tak základ programu každého velehradského setkání. S tématem služba jsme letos oslovili jak známé matadory Studentského Velehradu – Tomáše Halíka, Kateřinu Lachmanovou nebo Marka Orko Váchu – tak i některé nové tváře z řad studentů-dobrovolníků, členů dobročinných organizací nebo mediálního a politického světa.

 

Téma v praxi

Letos snad více než jindy bude kladen důraz na praktické zaměření Studentského Velehradu. Podle vzoru, který nám dává známý úryvek z Jakubova listu (srov 2, 17) o víře, která je mrtvá bez skutků, bychom rádi dali všem, kteří budou mít zájem, příležitost vyzkoušet si a zažít službu z mnoha pohledů a v mnoha podobách. Takovou příležitost nabídnou jak tradiční skupinky, tak i seznam služeb, ze kterého si budete moci vybrat to, co vás nejvíce zaujme.

Více zde: http://www.studentskyvelehrad.cz/
Nebo zde: http://www.vysokoskolaci.info/studentsky-velehrad-2012/


Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře.

Přidej komentář

Vyžadováno

Vyžadováno

Optional

newsletter software