Skip to content

Spolčo / Zpěvy Taize

15.3.2016 19:00 - 21:00

TaizéV úterý 15. 3. 2016 od 20hod. budeme společně oslavovat Pána, v kostele v Pustkovci.

Neváhej a přijď i Ty se připojit se svým hlasem a modlit se tímto způsobem spolu s námi. Studentská mše začíná v 19:00. Od 18:00 je možnost tiché adorace v kostele a svátost smíření.

„Nic tak nepřivádí ke společenství s živým Bohem jako společná meditativní modlitba s jejím vrcholem – zpěvem, který pokračuje a přetrvává v tichu srdce, když se ocitáme sami. Když prostřednictvím jednoduché krásy symbolů vnímáme Boží tajemství, když jej nedusí přemíra slov, tehdy nás společná modlitba, vzdálená monotónnosti a nudě, otvírá pro radost proudící z nebe na zem.“ (taize.fr)
 
„Modlitba zpěvem je jedním ze základních prostředků k vyjádření a oživení touhy po Bohu. Meditativní zpěv vede člověka k prameni modlitby, který pak vyvěrá v tichosti jeho srdce v každém okamžiku, ve dne i v noci, při práci, při rozmluvách s druhými lidmi, při odpočinku… „ (taize.fr)

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře.

Přidej komentář

Vyžadováno

Vyžadováno

Optional

newsletter software