Skip to content

Pesachová Hagada

11.4.2017 19:00 - 21:30

Pesachová večeře poslední velikonoceZveme Vás na slavení Pesachové Hagady k připomenutí toho, jaká byla Ježíšova poslední večeře.

Co to vlastně bylo? Poslední večeře byla formálně oslavou svátku Pesach (židovských velikonoc). Z biblického textu tzv. Ustanovení Večeře Páně (Mt 26,26-29; Mk 14,22-25; Lk 22,14-20; 1K 11,23-26) i z dalších biblických míst ovšem vyplývá, že při zmíněné večeři Ježíš symbolicky poukazuje na své vykupitelské poslání, které se děje skrze smrt na kříži, při níž je jako starozákonní beránek obětován za hříchy lidstva. Tím došlo pozměnění a aktualizaci symbolického významu svátku Pesach. [wikipedia.org]

Pokud chceš vědět, jak to tehdy probíhalo, tak neváhej a přijď na spolčo do  Pustkovce ve 20:00, ovšem začínáme již v 19:00 studentskou mší svatou.

Zároveň prosíme všechny, kteří se zúčastní, o doporučený příspěvek 20,-Kč na zajištění všeho potřebného – jídla a pití. Děkujeme! 🙂


Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zatím zde nejsou žádné komentáře.

Přidej komentář

Vyžadováno

Vyžadováno

Optional

newsletter software